Türk Eğitim Vakfı (TEV) Bursu Başvuruları

Türk Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı

Üniversite – 500 TL
Yüksek Lisans – 800 TL
Doktora – 1150 TL

Türk Eğitim Vakfı Yurt İçi Bursvuruları Hakkında;

Türk Eğitim Vakfı TEV Türkiye sınırları içerisinde Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, zeki, çalışkan ve başarılı fakat ekonomik sıkıntıları olan öğrencilere her sene burs vermektedir. Tev Türk eğitim vakfı burs kapsamında; Endüstri meslek, Teknik Meslek, Üniversite, Yüksek Lisans ve doktora yapan öğrencilerin maddi ihtiyaçları doğrultusunda burslar vermektedir. Burs Başvurusu almaya hak kazanan öğrenciler, okuduğu kurumlarda Türk Eğitim Vakfı Temsilcilerinin de bulunduğu bir heyet tarafından belirlenmektedir.

Türk Eğitim Vakfı maddi olanakları kısıtlı parlak öğrencilerin yanısıra tabiat olayları, doğal afetler ve ulusal olarak acısını yaşadığımız olaylarda (örneğin 15 temmuz darbe girişimi mağdurları) zarar görenlerin yakınları ile barınma gereksinimlerini yetiştirme yurtlarından sağlayan yüksek öğrenime hak kazanmış öğrenciler ve engelli öğrencilere de burs desteği sağlamaktadır. TEV geçtiğimiz senelerde yaşanan deprem olayları ve Soma’da yaşanan maden kazasında yetim kalan öğrencilere de burs desteği sağlayarak ülkemizin acılarını bir nebze olsun hafifletmiştir. Bu gibi afetler ve olağanüstü olaylardan etkilenen öğrencilerin başarı göstermesi halinde burs yardımları öğrenimleri boyunca devam etmektedir. Türk Eğitim Vakfı bursların devamlılığı için her yıl ve dönem başlarında öğretim kurumlarından alınan bilgilerle öğrencilerin başarı durumlarına göre belirlenmektedir. Öğrencinin başarı gösterememesi durumundan verilen burslar tekrar gözden geçirilir, gerekirse burs iptali yapılır. Türk Eğitim Vakfı öğrencilerin başarı göstermesi için BAŞARI ÖDÜLLERİ olarak nitelediği ödüllerde vermektedir.

 

TÜRK EĞİTİM VAKFI SOSYAL SORUMLULUKLARI;

 

Türk Eğitim Vakfı Bursları karşılıksız olmasına karşın TEV ilkelere gereğince öğrenim hayatını bitiren bursiyerler, çalışmaya başladıktan sonra İMKANLARI OLDUĞU TAKTİRDE Türk Eğitim vakfında kendisi gibi bir öğrenci okutacağına ve TEV’e maddi ve manevi katkıda bulunacağına ve Türk Eğitim Vakfının tanıtımını ve gönüllü elçisi olmayı, bulunduğu ortamlarda Türk Eğitim Vakfı hakkında, insanları gönüllü olarak bilinçlendirmeyi vicdani bir yükümlülük olarak kabul etmiş sayılır.

Türk Eğitim Vakfı Sosyal Faaliyetler;

Türk Eğitim Vakfı – TEV öğrencilere burs yardımlarıyla beraber, sosyal gelişimleri için de faaliyetlerde bulunmaktadır. Bu hedefler doğrultusunda Burs Alan öğrencilere;

  • Ücretsiz Konser, Tiyatro ve fuar davetiyesi sağlar,
  • Staj için firmalarla görüşerek staj yerleri temin eder.
  • Toplantılar düzenleyerek bursiyerlerin tanışması sağlanır,
  • Burs alan öğrencilerin bir araya gelmesi amacıyla kültürel, teknik ve çeşitli moral motivasyon gezileri düzenler,
  • ücretsiz İngilizce eğitim kursları açar.

BURS BAŞVURU EKRANINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURABİLECEĞİNİZ DİĞER BURS DUYURULARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.